Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Írnom kell egy novellát,...

Noncsicat kérdése:

Írnom kell egy novellát, krimi szerut. Arra gondoltam hogy az öreg úr aki meghal igazából öngyilkos lesz, mert nem tud a felesége nélkül élni, de gyilkossagnak kell tűnnie. Valami ötlet hogy hogy h hogyan haljon meg? Sehol nem találok jó ötletet?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 9. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Törje be az ablakot, aztán szúrja el magát, a gyilkos eszközt viszont rejtsd el, vagy valaki vigye el, mivel, ha valaki öngyilkos lesz, a gyilkos eszköznek a közelében kell lennie, de ha nincs, akkor gyilkosságnak is be tudják állítani:P
2016. ápr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes.

Miért "kell" írnod egy ilyent?


Miért kell gyilkosságnak tűnnie? Ki és mit nyer vele?


Két ötlet:

- Elvágja a saját kocsija fékvezetékét, és a birtokról kihajtva szándékosan az út menti szakadékba hajt. A vizsgálat majd megállapítja, hogy valaki megbuherálta a féket - és senki sem fog öngyilkosságra gyanakodni.

- Tervez egy szerkezetet, amivel 1-2 méterről le tudja magát lőni, úgy, hogy egy kötéllel egy tartja fegyvert egy fix helyzetben a másikkal elsüti, és amikor a halál miatt kiesnek a kötelek a kezéből, egy gumiszalag felrántja a fegyvert a kandalló kürtőjébe. Hogy hitelesebb legyen, felhívhat valakit, akivel kihangosítva beszél, és úgy tesz, mintha egy ismeretlen lépne a szobába, akinek könyörög, hogy ne ölje meg.

2016. ápr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jogi kommunikációs szakon vagyok a gimnáziumban és fakton ezzel foglalkozunk. Ez a házim. A pasi meg azért akar öngyilkos lenni mert amúgy is az akart volna lenni de előbb magához hivja a gyereket hogy újra együtt Legyen a család. Még valami: a szakadékba esost hogy lehet kinyomozni h nem idegen kezuseg volt? Köszi^^
2016. ápr. 10. 06:46
 4/5 anonim ***** válasza:

értem.

Érdekes feladat, de jó.


Szakadékba zuhanás után műszaki szakértő vizsgálja a roncsot, aki meg tudja állapítani, hogy a fék működőképes volt-e ( lehet, hogy azért nem fékezett, mert rosszul lett), ha nem, akkor miért nem. ( Anyaghiba, egyéb ok miatti meghibásodás vagy szándékos működésképtelenné tétel.)

A holttestet pedig orvosszakértő vizsgálja. Az áldozat a balesetben hunyt-e el, vagy már előtte halott volt, a halál beálltakor állt-e alkohol, kábítószer, vagy egyéb tudatmódosító szer hatása alatt...

2016. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megirtam. Szerintem nagyon jó lett, és a családnak is tetszett. Remélem Tanárnő is jól értékeli. Köszönöm az ötletet, sosem jutott volna eszembe ez a megoldás.:)
2016. ápr. 12. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!