Egy gázforraló 45 mp alatt melegít fel 0 C fokról 15 C -ra 20 cm3 vizet. Hány mp lett volna szükség ha 0 fokról 10 fokra,17 fokra,23,5 fokra melegítettünk volna fel ugyanennyi vizet?

2016. ápr. 10. 15:31
 1/1 Minekvan ***** válasza:
Először mind a négy melegítés munkáját kiszámolod a Q=m*c*(t1-t0) képlettel, majd az elsőnél, mivel ismert az idő, kiszámolod a melegítő teljesítményét P=Q/t. Ezután a többi melegítés idejét a már ismert adatok segítségével t=Q/P.
2016. ápr. 10. 16:29