Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Irodalom érvelési feladat....

Irodalom érvelési feladat. Milyen példákat hozhatnék fel?

Figyelt kérdés

A feladat fő kérdése: valóban veszélyes az unalom?

Két szépirodalmi példát kell hoznom arra, hogy mit okoz az ember életében az unalom. Tehát unalom témában keresek műveket. Egyiknek Kafkától az Átváltozást gondoltam, de mi legyen a másik? Semmi ötletem, kérlek segítsetek!


2016. ápr. 10. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem Móricztól a "Tragédia" simán belefér.

Abban is Kis János, egy egyszerű, unalmas, felesleges ember.

2016. ápr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Ez nagyon jó ötlet volt, mert erről eszembe jutott Puskin Anyegin című műve, ami kifejezetten az unott, felesleges emberről (spleen) szól! Végül az Anyegint, Móricztól a Tragédiát írtam bele, és említést tettem Baudelire A romlás virágai című művére :). (Abban is vannak utalások a spleen életérzésre).

Ezen múlik az év végi ötösöm, és szerintem sikerül! :)

2016. ápr. 11. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!