Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Honnan tudom, melyik szögfüggv...

Honnan tudom, melyik szögfüggvényt alkalmazzam?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy melyik egyenletet alkalmazzam. ha egyet megoldanátok, talán a többit én is tudnám.

Köszi!


[link]



2016. ápr. 16. 20:30
 1/3 A kérdező kommentje:
vagy csak mondjátok meg, hogy melyiket és miért.
2016. ápr. 16. 20:34
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem, akkor ezek bevezető feladatoknak lettek szánva a trigonometriára, szóval ez még nem egy túl nagy wasistdas; érdemes először mindig vázlattal kezdeni, ami megfelel a szövegben foglaltaknak, ezután felírni az adatokat. Hogyha véletlenül nem sikerült az ábrára a megadottak alapján derékszögű háromszöget varázsolni, akkor bizony keresni kell; például, hogyha egyenlő szárú háromszögünk van, akkor az alaphoz tartozó magasságot behúzva két derékszögű háromszöget is nyerünk, ráadásul erről a magasságról azt is tudjuk, hogy mind az alapot, mind a szárszöget felezi, tehát pontosan tudjuk a derékszögű háromszög ezen adatait is. Ezek után csak a szögfüggvények definícióját kell felírni.
2016. ápr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindig le kell rajzolni az ábrát. Megtanultátok a hat szögfüggvénynek az értelmezését a háromszög oldalai között. Annak megfelelően kell felírni a képleteket.
2016. ápr. 17. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!