Reakcósebességet hogy kell értelmezni? (kép)


Mik ez az x y???

[link]

Hogy kell kitölteni?:(


2016. ápr. 17. 20:28
 1/2 Arp Du ***** válasza:

x és y NEM azt jelenti, hogy a reakció egyenletben hány mol A hány mol B-vel reagál.

x és y adott reakcióra jellemzőek, azt mutatják meg, hogy a reakciósebességet hogy lehet kiszámolni [A]-ból és [B]-ből (A és B anyag koncentrációjából). k egy állandó szám


Ha v=k*[A]^1 *[B]^1 egyenlet határozza meg pontosan a reakció sebességét (pl. kísérletek alapján ezt mutatták ki), akkor mondhatják hogy x=1 y=1.


Ha egy másik, másfajta A+B->C reakció sebességét v=k*[A]^2 *[B]^1 egyenlettel határozták meg, akkor x=2 y=1.


x a részrend A-ra nézve

y a részrend B-re nézve

x+y a reakció bruttó rendje

2016. ápr. 17. 21:24
 2/2 Arp Du ***** válasza:

1/ részrend A-ra: 1, a függvény alakja: v=k*[A]^1 *[B]^1 =k*[B]*[A], v egyenesen arányos [A]-val (mert k és [B] állandó)

2/ részrend A-ra: 2, a függvény alakja: v=k*[A]^2 *[B]^1 =k*[B]*[A]^2, v az [A] függvényében egy másodfokú görbe

(3/ az előző alapján)

4/ részrend A-ra: 0, a függvény alakja: v=k*[A]^0 *[B]^1 =k*[B]*1, v állandó, [A] változásától nem függ

2016. ápr. 17. 21:34