Hogyan kell kiszámítani egy derékszögű háromszög magasságát?

És a többi háromszögnek?

2016. ápr. 20. 20:28
 1/2 A kérdező kommentje:

pl.:

a= 5

c=9

b=?

K,T,mc?


T, K, kész de tovább nemtom

2016. ápr. 20. 20:37
 2/2 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen tudod, hogy T(háromszög)=a*m(a)/2=b*m(b)/2=c*m(c)/2, ezekből te tudod T(háromszög)-et és c-t, szóval ebből.


A többi háromszögnél, ha adott mindhárom oldal és a terület, akkor így, egyébként pedig trigonometria kell hozzá, azt meg nem tudom, hogy ti mennyire tanultatok olyat.

2016. ápr. 20. 21:09