Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1. Mi az a razglednica szo...

1. Mi az a razglednica szo magyar jelentese? 2. Miert hivja radnoti utolso verseit razglednicáknak? 3. Hogyab fejeziki radnoti a verseiben hogy az emberek megszuntek embernek lenni? 6. Milyen koltoi keppel fejezi ki radnoti a halalt? d

Figyelt kérdés
2016. ápr. 20. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A razglednica jelentése magyarul képeslap -
2016. ápr. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért hívja úgy őket, mert képeslapokra lettek írva. (Persze, ha pontatlan az infó, javítsatok ki.)
2016. ápr. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Képeslapot jelent valamelyik szláv nyelven.


2. Radnótit a zsidóüldözés alatt elhurcolták, ide-oda rángatták. Az otthonától távol írta őket, így a keletkezés körülménye is olyan, mint a képeslapoké. A versek is képeslapszerűek:

- az első két részre tagolható: az első fele tájleírás, a második fele rövid üzenet. Ez a képeslapok formájára utal, mintha az első fele a képeslap egyik oldala (kép), a második pedig a másik oldala (szöveg, üzenet) lenne. A többi razglednica is leíró jellegű, de azokon csak kép van, vagyis leírja, hogy mit lát.

- rövidek, mint általában a képeslapokon a szövegek.


6. Nem tudom, hogy ez a kérdés mind a négyre, vagy csak az utolsóra vonatkozik-e, inkább beszélek mindegyikről.

1. razglednica: talán az utolsó két sor hasonlatai (pusztulást csodáló angyal, temetkező bogár) utalhatnak a halálra.

2. razglednica: itt halálról szó szerint nem beszél, viszont pusztításról igen. Leírja, hogy minden ég, viszont ez nem költői kép.

3. razglednica:

- "Halált virágzik most a türelem." Nem tudom pontosan, mi lehet, talán allegória, de az biztos, hogy valamilyen kép ez is.

- "Fölöttünk fú a förtelmes halál." Ez egy alliteráció (mint alakzat), s egyben talán megszemélyesítés is (mint szókép).

2016. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, valamit nagyon elszúrtam a végén. Szóval, a költői képek...

- a "Fölöttünk fú a förtelmes halál." a 3.- ban van.

- a "Halált virágzik most a türelem." pedig a negyedikben.


Véletlenül valamit elnéztem, azért írtam el.

2016. ápr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!