Valaki, aki elolvasta az Aranyembert segit válaszolni, pár kérdésre? Sajnos én kifutottam az időből, nem olvastam végig, és nem tudok válaszolni.

Figyelt kérdés

Milyen problémákkal kűzködnek a Senki-szigetére jövők?

Mi hiányzik a szigetről? Miért?

Melyik szereplők kötik össze a két világot?

A szereplők közül ki választhat helyszint?

Hol halnak meg a szereplők?



Előre is köszönöm.


2016. ápr. 21. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Lelki gondok gyötrik őket.

2. A család. Mert mindenki magányos ott.

3. Tíméa és Tímár Mihály

4. Noémi

5. Bécsben

2016. ápr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2016. ápr. 21. 21:14
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valakinek van kedve, ideje , kifejtene kicsit bovebben ezeket a valaszokat, amiket kaptam?:)
2016. ápr. 21. 21:20
 4/7 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Nem kűzködnek, hanem küszködnek!
2016. ápr. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

1.

A Senki szigetére jövők, tehát nem az ott lakók, azzal a problémával küszködnek, hogy a Szent Borbála nevű hajójuk, amelyen utaztak, értékes rakományával, a búzával /később kiderül, mással is/ zátonyra futott.

A Senki szigetének lakóitól, Teresa mamától és lányától, Noémitől kérnek, és kapnak segítséget.

2.

Nem tudom, mire gondolhat a kérdező tanár, személyre, valamilyen tárgyi feltételre, mert ilyen értelemben mindkettőre van válasz.

Csak két nő, Teresa mama, és lánya, Noémi él a szigeten, Robinsonként. Önellátóak, maguk teremtenek elő mindent, amire szükségük van.

Rózsát is termesztenek, rózsaolajat készítenek belőle.

Férfi hiányzik a szigetről.

És hiányzik még egy dolog, nevezetesen a hatósági engedély, amelynek birtokában a szigeten élhetnének.

Magyarul, nem jogosultak arra, hogy a szigetet használják, az amolyan "Senki szigete" valójában is, mert egy országhoz sem tartozik.

A Senki szigete a Duna felső folyásánál, a Duna deltához közel található.

3.

A két világot Krisztyán Tódor, a kalandor, csavargó, és Tímár Mihály, az "Aranyember" köti össze.

4.

A szereplők közül Tímár Mihály választhat helyszínt, a két világ közül, végül, sok vívódás után a Senki szigetét, és Noémit választja.

Ehhez persze a körülmények kedvező alakulása is hozzásegíti.

Krisztyán Tódor az ő ruháit viseli, a tárcája is nála van, amikor a téli Balatonba fullad.

Így Tímár Mihály hivatalosan halott lesz, ez teszi lehetővé, hogy Tímea elváljon tőle, és Kacsuka Imréhez, régi szerelméhez férjhez menjen.

Az aranyember pedig visszatérhet végre a Senki szigetére, igaz szerelméhez, Noémihez, és kisfiához.

5.

Már volt róla szó, Krisztyán Tódor a kalandor, aki zsarolja a Senki szigetének lakóit, Tímárt is, a téli Balatonba fullad, beleesik éjszaka a jégen támadt repedésbe, az un. rianásba.

Brazovics Athanáz, Athalie apja Komáromban hal meg, a házukban, infarktus végez vele.

Teresa mama a szigeten hal meg.

Tímár Mihály és Noémi első kisfia is a szigeten hal meg.

Ali Csorbadzsi, Tímea apja, a török szultán kincstárnoka, a Szent Borbála nevű hajón, a Dunán hajózás közben hal meg, még a zátonyra futás előtt.

2016. ápr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM:)
2016. ápr. 23. 13:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen !
2016. ápr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!