Egy kis matek. Hogyan tudnám megoldani?


4x-4(x+1)=40

előre is köszönöm


2016. ápr. 26. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézem, nézem, (fejben megoldom), de szerintem nincs megoldása. -4 nem egyenlő 40

Jól írtad fel??

2016. ápr. 26. 18:21
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,jól írtam fel vagy tízszer leellenőriztem.7.-es tankönyvben van benne, épp azért írtam fel mert én sem tudtam megoldani.Köszönöm a választ.
2016. ápr. 26. 19:15
 3/7 anonim válasza:
0%

4x-4(x+1)=40

4x-4x+5=40

5x=40

8=x

2016. ápr. 26. 19:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző te valamit nagyon elszámoltál..mert nincs megoldása az egyenletnek, akárhogy is számolom és nézem.
2016. ápr. 26. 19:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem jó az egyenletrendezésed..

4x-4(x+1)=40

4x-4x-4=40 A -4(x+1) tag = -4x-4 -el! A 4x-4x = 0

-4=40 nem egyenlő és nem értelmezhető.

2016. ápr. 26. 20:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosan :D
2016. ápr. 26. 20:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Már a zárójel felbontása se volt jó egyébként.
2016. ápr. 26. 20:05