Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egri csillagok. Jumurzsák...

Egri csillagok. Jumurzsák gyűrűje?

Figyelt kérdés
Valaki letudná nekem írni hogyan néz ki?? Mert a könyvet már leadtam a könyvtárban és az olvasónaplókban meg a kivonatokban nem írnak róla.
2016. ápr. 27. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Mily' szerencse, hogy a könyvet megtalálod az interneten digitalizálva is:

[link]

2016. ápr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de lehetett volna kevésbé flegmán is válaszolni...
2016. ápr. 27. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Sötét, nagy kő, rajta csillagok (úgy emlékszem öt) és egy félhold. Így két évvel később, erre emlékszem. :D
2016. ápr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. ápr. 27. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia !

Akkor kapunk a gyűrűről leírást, amikor Gábor pap megnézi a Hold fényénél.

Ahogyan előttem is írták, egy igen értékes, férfi pecsétgyűrűről van szó.

Jumurdzsák aranyláncon a nyakában viselte, nem az ujján.

Egy szokatlanul nagy, négyszögletes, fekete kő képezi a gyűrű alapját, ezen valamilyen sárga kőből egy félhold, körülötte pedig gyémántcsillagok díszítik a követ.

A nagy fekete kő obszidián lehet, vagy valamilyen más, sötét kő.

A gyűrű Jumurdzsák szemében szerencsét hozott számára, védelmezte őt a harcban, legalábbis ezt a misztikus hatást tulajdonította neki a török.

Az író amulettnek, talizmánnak is nevezi a regényben.

Jumurdzsák babonás hittel ragaszkodott ehhez a gyűrűhöz.

A pap megkímélte a török életét, de ennek fejében vette el tőle talizmángyűűrűjét.

2016. ápr. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!