A következő feladatot levezetné valaki?


"Tekintsük azt a derékszögű háromszöget, amelyben az átfogó hossza egységnyi és az α hegyesszöggel szemközti befogó hossza pedig cos α. Mekkora ez az α szög fokban kifejezve?"


Csak a végeredmény van meg, ami 45°.



2016. máj. 1. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
cos α/1=sin α
2016. máj. 1. 15:21
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, idáig én is eljutottam. Ezután keressem ki, hogy melyik foknál egyezik meg a sin és a cos?
2016. máj. 1. 15:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát felírhatsz egyenletet is:


cos alfa=(1-cos^2 alfa)^1/2

cos^2 alfa=1-cos^2 alfa

2cos^2 alfa=1

2016. máj. 1. 15:43