Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért kell ebben a feladatban...

Miért kell ebben a feladatban szorozni? Miért nem összeadni kell?

Figyelt kérdés

Egy piros és egy sárga szabályos dobókockát egyszerre feldobunk, mennyi a valószinüsége hogy a dobott számok összege pontosan 4?

Azt tudom, hogy az eredmény 8% , tehát 8% az esély rá.. tudom hogy a kedvező esetek száma 3, csak azt nem értem hogy ugye van egy kockán össz 12 pontocska.. és kettő kocka van .. akkor nem összeadni kell a két 12 pöttyöt? Tehát 24 az összes eset száma nem? Miért szorozzuk be a 12-öt 3mal? Egy mivel..



2016. máj. 2. 18:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Elirtam.. 1 kockán van 6 pötty, és azt nem kell megszorozni kettővel? Tehát 12x2=24.. nem ez összes eset?
2016. máj. 2. 19:00
 2/4 A kérdező kommentje:
Vagy,ittomén..belezavarodtam ajjj segítség!! Fáradt vagyok nem beszolni
2016. máj. 2. 19:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem a 12-t szorozza meg 3-mal, hanem a 6-ot a 6-tal :D


Az összes esetet úgy számoljuk, hogy mind az egyik, mind a másik kockán 6-6 végeredmény jöhet ki, és ezeket összeszorozzuk (úgy is fel lehet fogni, mint amikor zászlókat festettetek; ez megfelel egy kétsávos zászlónak, ahol 6 színnel színezünk). Tehát az összes eset száma 6*6=36.

2016. máj. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

No. Az gondolom tiszta hogy 1+3, 2+2 és 3+1 lesz a kedvező eset.

Kombinatorikára kell gondolni az összes eset kiszámításánál, meg nem mondom most hirtelen hogy melyik a három közül, de azt tudom, hogy ismétléses. Ezért lesz a 6 a másodikon az összes eset. Mint a totónál is, van nemtudom mennyi legyen 50 kérdés 3 választási lehetőség akkor 3 az ötvenediken sorrend lehetséges.

2016. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!