Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy néz ki amikor elűznek...

Hogy néz ki amikor elűznek egy (pl) királyt?

Figyelt kérdés

Megbökdösik dárdával, vagy leülnek vele beszélgetni, hogy "hé barátom, itt az idő, hogy elmenj".

Nem tudom elképzelni.

Elgondolkoztam, hogy én hogyan űznék el valakit, de nyilván másképp működött ez a történelem különböző korszakaiban.



2016. máj. 2. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindig az adott helyzettől függött . Az események nem egyik napról a másikra történtek hanem egy folyamat részese volt amikor a királynak menekülnie kellett vagyis elűzték.

Egy történet:

XVI. Lajos Francia királyt és feleségét Marie-Antoinette Francia királynét a francia forradalom kirobbanása okozta, hogy menekülniük kellett. A forradalmároknak elegük lett az arisztokratákból a királyságból, éhezésből, munkanélküliségből. A királynét soha nem kedvelték „la putaine d'Autriche” nevezték amióta Francia földre tette a lábát (osztrák szuka) Így amikor a forradalom kitört a királyi párt a párizsi palotájukba zárták, amit ma házi őrizetnek hívnánk. De a királyi pár nem akart nép előtt magyarázkodni, nem akart nyílt tárgyalást, nem akarta, hogy lemondassák a koronáról ezért menekülni kezdtek.Egyszerű közembernek öltözve próbáltak menekülni de lebuktak. Így vissza vitték őket Párizsba, és a Temple börtönébe zárták. Később kimondták rájuk a halálos ítéletet. A végét tudjuk mi lett velük. Az ő üldözésük és kivégzésük majdnem 2 év alatt zajlott le.


Vagy itt van az utolsó magyar király IV. Károly. A sorozatos rossz lépései miatt először lemondatták az uralkodói jogokról majd a köztársaság kikiáltása után száműzték az országból. Családjával el kellett hagynia Magyarországot a saját érdekében. (Svájcba ment) 1921-ben visszajött követelve a trónt 2 alkalommal is de a királyellenes kormány csapatok száműzték véglegesen.. Ez is több évig zajlott le, egészen a király haláláig..

2016. máj. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Továbbá nem tudjátok véletlenül, hogy az ókori görögöknél, amikor az arisztokratikus köztársaság váltotta fel a királyságot, ugye legtöbbször ez a király elűzésével járt... szóval, hogy itt hogyan nézett ki ez az elűzés? Ugyanígy mint, ahogy előző válaszoló, lefestetted?

Egyébként nagyon köszönöm a válaszodat!

2016. máj. 3. 07:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Meggyilkolták
2016. máj. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vagy száműzték
2016. máj. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez a meggyilkolás nagyon tetszik, köszönöm a választ.

A száműzés szerintem a görögöknél csak a cserépszavazással lett népszerű, de lehet, hogy rosszul tudom és azelőtt is voltak effélék.

2016. máj. 3. 11:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért nem ilyen homogén egy-egy monarchia.


Voltak a törzsi rendszer alapján működő királyságok (pl a korai frank birodalmak), aztán a rendi gyűlésen alapulók, az abszolutista királyokat tényleg rend szerint kivégezték. Az alkotmányos monarchia megint egy másik kategória. A Romaovokat pl idológiai okokból ölték meg.


Konkrétan ha megmondod melyik királyra vagy kíváncsi akkor elmondom.

2016. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát mint írtam feljebb egy válaszban az ókori görögökről, azzal kapcsolatban merült fel bennem a kérdés. A polisz születése körül járunk, az arisztokraták elűzik a királyt és megalapítják az arisztokratikus köztársaságot.

Nem egy bonyolult helyzet, de nem tudtam elképzelni, hogy ez hogyan történt.

2016. máj. 3. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!