Mik a válaszok ezekre a kérdésekre?

Figyelt kérdés

Holnap hatalmas töri tz-írok és van pár kérdés amire nem tudom a választ a neten keresgéltem de nem találtam rájuk semmi érthető választ vagy éppenséggel nem voltam biztos benne hogy jó.

Ha van olyan kedves ismeretlen aki szánna rám egy kis ídőt és megmondaná az alábbi kérdéseknek a válaszát azt nagyon megköszönném.


1. Milyen 2 technikai találmány vezette be a gazdasági fellendülést a középkorban?


2.Mi a bizánci állam 3 pillére?(jog,kultúra,vallás viszonya)


3. Melyik 2 szerzetes nevéhez fűződik a szláv ABC megalkotása?


4.

Milyen 2 fontos kérdést zárt le a konstanzi zsinat?


5.Milyen 2 tartomány alkotta a későbbi Spanyolországot?


6. Céhek működésének bemutatása


7. Mikor szakadt az egyetemes kereszénység latin és ortodox egyházakra?


8. Keresztes hadjáratok megindulása(el kell magyarázni)


KÖNYÖRGÖM VALAKI SEGITSEN AZ ÉLETEMEN MÚLIK KÖNYÖRÖM



2016. máj. 3. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Vetés forgó, meg az a cucc amit a marha nyakaköré tesznek, hogy tudja húzni az ekét


2. Nem tudom

3. Nem tudom

4. Tavaly tanultam de nem tudom

5. Nem tudom

6. A céhek a kezdeti városokban működtek, egy mester és a tanoncaival, minden dolog amit csináltak egyedi volt, a tanonc ból hosszú idő után lett csak mester, egy ugynevezett mestermű előállítása után, a céheknek vo,tak cégérei, a céhek is védték a várost, és ha a céh mester meghalt a védésben, akkor a családjának fizettek valamennyi összeget.

7. Nem tudom

8. Szent föld vissza szerzése, 4 volt, mind más okból.


Egyébként nem most kéne tanulni egy nagy dolgozatra te szerencsétlen.

2016. máj. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem nyitod ki a tankönyvet? Ezek egész biztosan szerepelnek benne.
2016. máj. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na ez nekem jó gyakorlás a holnapi töri érettségire (emelt) :D

1., ahogyan előttem írták, vetésforgó, szügyhám, nehézeke, ( fordított kormánylemezes)

2.,fogalmam nincs de hálisten nincs a követelményrendazerben

3.,ez milyen kérdés már xd

4.,1414-1418 hát először is megégették Husz Jánost aki a cseh nyelvű igehirdetést akarta bevezetni, meg felszámolták a nyugati egyházszakadást hirtelen ennyi jutott eszembe

5., kasztília, aragónia

6.,előttem már írták de a középkorban ipari egységek olyan közösségek ahol a megélhetés érdekében MINDENT szabályoztak (munkaidő, eszközök használata, árak stb) tehát kizárták a versenyt. A középkori városokban katonai és szociális jellegű feladatokat is elláttak.

7., lusta vagyok megnézni de szerintem 1054Ben

8., hát asszem az első 1095ben indult azért mert Jeruzsálemet (a kereszténység szülőhazáját, a Szent földet) iszlám vallásúak foglalták el

Remélem tudtam segíteni. Ha ez vigasztal, nekem sokat segítettél, tudtam kicsit ismételni :)

2016. máj. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszőönöm az elsőnek!

Igen tudom bűnös vagyok mindig utolsó pillanatban tanulok.... Ha máskor akarnék tanulni akkor nem tudom valamiért félre dobom a füzetet és inkább telózok....:/

A másodiknak nincs könyvünk sajnos csak fénymásolt lapok amiknek a felét elvesztettem

2016. máj. 3. 18:03
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 remekül kiegészítetted köszi!
2016. máj. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kinyitottam a tankönyvet és nem fogod elhinni. Minden benne van... Majdnem megvakultam, iszonyú volt. Egyébként van kérdés, ami nekem is kell vizsga miatt, ezért azokat megkerestem. A többinél lusta vagyok megkeresni a leckét és terhelni magam. Na, tessék:

1.

2. Bizánc megőrizte a római kultúrát, aminek legjelentősebb emléke a római jog összefoglalása. A déli és a keleti szláv népek a bizánci kultúrkör és a keleti kereszténység vonzásába kerültek. Keleti Ortodox kereszténység.

3. Cirill és Metód

4.Szentlélek istensége,

5. Mikor? Olyan ekörül, mint az előző kérdések: Gót királyság

6.

7. 1054

8.


Amúgy hajrá.

2016. máj. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsonak !!!
2016. máj. 3. 18:08
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek de ahogy emlitettem nincs könyvem
2016. máj. 3. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!