Mik az eredmények? Algebrás feladatok.


Van egy feladat amit egyáltalán nem tudok kiszámolni szóval remélem akinek van egy kis szabad ideje kiszámolja gyors nekem.


3-4y-2y-5+4y+4-3y=?

6z+3-2z-1+4z+7+2z=?

3(3-x)+4(x-1)=?

2(2x+1)+3(x+2)=?



2016. máj. 9. 21:13
 1/3 anonim válasza:

y+2

10z+9

7x+5

7x+8

lehet elszámoltam valahol, ellenőrizd le :)

2016. máj. 9. 21:28
 2/3 A kérdező kommentje:
Végén az lett hogy felmérgeltem magam és neki estem, most nagyjából értem és kiszámoltam magam is, elsőt elszámoltad második jó és az utolsó kettőt felcserélted de még ígyis sokat segített :)
2016. máj. 9. 22:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első rossz, ahogy te is rá jöttél:

3 - 4y - 2y - 5 + 4y + 4 - 3y = 2 - 5y


A 2. jó:

6z + 3 - 2z - 1 + 4z + 7 + 2z = 10z + 9


A 3. nem jó:

3 * (3 - x) + 4 * (x - 1) = 9 - 3x + 4x - 4 = 5 + x


A 4.-et jól számolta ki:

2 * (2x + 1) + 3 * (x + 2) = 4x + 2 + 3x + 6 = 7x + 8


--------

Amíg bizonytalan vagy, addig szerintem próbáld minél lassabban, minél több lépésben megoldani. Vagy úgyis csinálhatod, ahogy én csináltam általános iskolában: papíron különböző módon húztam alá az összevonandókat. (pl. hullámos vonallal, egyenes vonallal, ívelt vonallal) Illetve úgy is csináltam néha, hogy ceruzával halványan áthúztam azokat a tagokat, amiket már fejben összeadtam.

Ezek a módszerek mind arra jók, hogy levegyék a teher egy részét a fejedről (kevesebb dolgot kelljen észben tartanod - "hol is tartok?")

2016. máj. 10. 11:27