Ezt hogyan lehet kiszámolni kombinatorikában?


Van egy zsákom amiben 10 golyó van. A golyók be vannak számozva. Kihúzok 4 golyót. Felírom/megjegyzem őket, majd visszateszem őket.


Mennyi az esély, hogy egy másik ember ugyanezt a 4 golyót fogja kihúzni?


Nem számít a sorrend, hogy milyen sorrendben húzódnak a golyók, csak az, hogy ugyan az a négy golyó-e.



2016. máj. 10. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint a lottó, egyszerű kombináció. Összes eset száma: 10 alatt a 4, kedvező esetek száma: 1.
2016. máj. 10. 17:29
 2/5 A kérdező kommentje:
De mennyi a valószínűsége, hogy a másik ember is ugyanezt a négy golyót választja.
2016. máj. 10. 21:47
 3/5 anonim ***** válasza:
P(A)=(összes eset száma)/(kedvező esetek száma)=1/C(10, 4)=1/210
2016. máj. 11. 06:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyilván fordítva, elírtam:

(kedvező esetek száma)/(összes eset száma)

2016. máj. 11. 09:05
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Így már világos.
2016. máj. 11. 10:04