Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémiából egy gyapjú szállal...

Kémiából egy gyapjú szállal kell kísérletet csinálni, de nem tudom hogyan. Valaki csinált már ilyet?

Figyelt kérdés
Azt kéne csinálni,hogy egy pohárba tiszta vizet teszünk,egy másikba pedig szappanos vizet, és kellene tenni a gyapjú szálat. Mi történik aztán? Nem tudom megcsinálni mert nem olyan helyen vagyok,pedig fontos lenne. A szappanfőzéshez kapcsolódik a kísérlet.
2016. máj. 15. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A víz kémhatása semleges,tehát pH=7 .Ha belerakod a gyapjúszálat semmi sem fog történni. A szappanoldat kémhatása lúgos. Ha belerakod a gyapjúszálat akkor az elbomlik.
2016. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jujj koszonom szepen. hala neked lehet nem bukok meg :)
2016. máj. 15. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!