Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítség kéne iskolai forgalma...

Segítség kéne iskolai forgalmazásával kapcsolatban. Interjút kéne készítenem valakivel. Bővebben lent. Sürgős! ?

Figyelt kérdés

Tehát magyar órán kaptuk azt feladatként,hogy Interjút készítsünk valakivel a válaszokat is nekünk kell írnunk

.Csak nem tudom kivel készítsem el az interjút.Lehet:

történelmi személyiséggel,

híres emberrel,

sportolóval stb.

Én személy szerint Drakulára gondoltam,csak nem vagyok benne teljesen biztos.

Írnátok nekem alanyokat és pár kérd3st,hogy ti mit tennének fel neki vagy esetleg Drakulához kérdéseket..

Köszi!



2016. máj. 19. 14:57
 1/1 anonim válasza:

Nem Drakulát választanám a helyedben mert nem lehet róla információt megtudni. Vagyis csak legenda hogy vért ivott. És Romániához fűződik tehát még csak nem is tudsz utána járni olyan részletesen. Vlad Tepes az igazi neve. Hát semmit nem tudsz tőle kérdezni.

Pár általános kérdés:

MIkor és hol született?

MIlyen volt akkoriban a társadalom? (mittudomén pl rabszolgatartó vagy középkori)

Milyen családban született? (jómódú vagy kevésbé esetleg paraszti)

HOgyan nevelték?

Honnan kapta a nevét?

Milyen legendák övezik?

Kik terjesztették ezeket a legendákat? (pl Bloody Mary -ről a vetélytársai kezdtek legendákat terjeszteni hogy vérben fürdik mert szert akartak tenni a hatalmas vagyona egy részére azt hiszem)

Mást nem nagyon tudsz Drakulától kérdezni.

De pl John F. Kennedyről sok mindent lehetne írni. Vagyis kérdezni. Amerikai politikus. VAaagy ottvan John Lennon. Tőle is ezer dolgot lehet kérdezni. Őt is meg Kennedyt is meggyilkolták. Az sokkal érdekesebb mint Drakula.

Kennedy gyilkosságról szinte semmit nem tudni egy csomó elmélet látott napvilágot lehetne majd az osztállyal válogatni vajon melyik volt igaz.

John Lennon meg zenész volt a Beatlesben. Aztán egy rajongója lőtte le csak azért hogy elmondhassa magáról hogy lelőtte Lennont. Előtte még autogrammot is kért tőle majd Joko Ono szeme láttára (felesége Lennon-nak) hátba lőtte a faszit.

Ezek sokkal jobbak szerintem. De te tudod!

2016. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!