Egy diáknak 7 jegye van matekból. Ha felelne még egy 5-ösre, akkor az átlaga 0,125-tel nőne. Hány 4-ese lehet eddig, ha a két legrosszabb jegye átlaga 2?

Figyelt kérdés
Valahogy úgy kéne megoldani, hogy az összes lehetőséget végigvizsgálva jöjjön ki az 1, ha esetvizsgálattal oldjátok meg, bár gondolom máshogy is lehet. A válaszokat előre is köszi! :)

2016. máj. 19. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Tegyük fel, hogy jegyeinek összege x, ekkor átlaga x/7. Ha kapna még egy ötöst, akkor a jegyek összege x+5 lenne, így az átlag (x+5)/8. Azt tudjuk, hogy ez az előző 0,125-del megnöveltje, ezért felírható ez az egyenlet:


x/7+0,125=(x+5)/8 |*7 ; *8


8x+7=7x+35 |-7x ; -7


x=28, tehát jegyeinek átlaga 28.


Ha a két legrosszabb jegyének átlaga 2, akkor azok összege 4, tehát a másik 5 jegy összege 24. Már csak az a kérdés, hogy hogyan írható fel a 24-et 5 darab, 5-nél kisebb pozitív szám összegeként, ez pedig csak úgy tud kijönni, hogy 5+5+5+5+4, tehát 1 darab 4-ese van (és 4 darab 5-öse).

2016. máj. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1db
2016. máj. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megelőztek, és ő a megoldást is elárulta :) :(
2016. máj. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem az volt a kérdés, hogy 1 a megoldás, hanem hogy hogy jön ki...
2016. máj. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahelyett, hogy rögtön villogsz és levezeted az egészet, inkább rávezethetnéd a kérdezőt, hogy hogyan is lehetne megoldani. Sokkal többet segítene...
2016. máj. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" Ahelyett, hogy rögtön villogsz és levezeted az egészet, inkább rávezethetnéd a kérdezőt, hogy hogyan is lehetne megoldani. Sokkal többet segítene..."

Mert ez a válasz: "1db", igazán rávezető volt!

2016. máj. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nekem most per-pillanat jobban is jött a levezetés, ugyanis holnap egész éves szogalmikból dolgozat, ez vagy 50 megoldott feladat (csak fele érthetetlenül van leírva nekem, mert hülyén magyarázták és van amit át se beszéltünk), és villámtempóban kell átnéznem és megoldásokat találjak (nem, nem halasztottam utolsó pillanatra, régebben elkezdtem, csak most jutottam ide)
2016. máj. 19. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!