Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egri csillagok 2kérdés, segítség?

Egri csillagok 2kérdés, segítség?

Figyelt kérdés

1.Gergő találmányai segítik a magyarokat a csatában . Melyek ezek (mik és mire valók)

2.Miért igazak :

-Történelmi mű

-Egri csillagok kalandregény

-A regény az anyai szeretet hiteles ábrázoláda

- Hazaszeretet regénye

-Szerelem regénye


2016. máj. 28. 21:40
 1/1 anonim válasza:

Pont ugyanezekre a kérdésekre már érkezett válasz, olvass itt ezen az oldalon...

Ha kötelező olvasmány van, akkor nézd meg a filmet. Anyegin, Egri Csillahok, Pál Utcai Fiúk, Légy jó mindhalÁlig, de úgy, hogy nagyon figyelsz. Én is ezt tettem, de a Légy jó mindhaláligot azt filmben nem láttam, mert elolvastam. Kicsit használd az eszed.


A kérdésekre a választ te magad is meg tudod fogalmazni. Kicsit gondolkozz.

Miért történelmi mű? Mi az a történelem?

Megtörténelem, megtörténés, amik már megtörténtek. Mikor volt Eger várának ostroma? 1552.

Hát ebből csak ki találod a választ, hogy miért. Képzepd el, mintha a haveroddal beszélgetnél, mondanád neki, hogy tegnap úgy berúgott a Józsi, hogy neki ment a Pistának, rárontott a házára, de a Pista megvédte magát

Na itt ugyanez van az Egri Csillagokban. Csak haver helyett leirni kell.

A magyarokra rátánadtak a törökök.


De hogy a kérdésekre is válaszoljak, a magyarokra rátámadtak a törökök, és ez azért történelmi, mert ez a támadás 1552-ben volt és nem 2016-ban.


A hazaszeretet regénye mert az országért küzdöttek.


Szerelem mert a két főszereplő szerelme évelen át kitartott, még ha nem is találkoztak, házasság...


Tulajdonképpen ezek a kérdések olyanok mint egy IQ teszt. Könnyű rá válaszolni, ha csak a filmet láttad is. Nem sértésből mondtam mindezt, hanem segíteni akarok. Sajnos az egész világon ugyanez van. 17/р

2016. máj. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!