Mi a megoldás szerintetek? Nekem az 53.8 jött ki de az nem kétjegyű szám.

Gondoltam rgy kétjegyű számra. Az 5-dzörösét vettem, a kspott számból elvettem 4-et. Az így kapott szám első és utolsó számjegyét felcseréltem, majd az így kapott számnak vetem a felét. Így a szám a 281 lett. Melyik számra gondoltam?

2016. máj. 30. 21:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért, gyorsan írtam. És még valami... ezt egyenletként hogy kell felírni?
2016. máj. 30. 21:18
 2/5 anonim ***** válasza:

Visszafele haladj.

281*2=562

Felcserélés előtt tehát 265 volt a szám.

265+4=269

269/5=53,8


Nekem is annyi jött ki, mint neked.

2016. máj. 30. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is 53,8 jött ki. Visszahelyettesítve is jó volt, tehát a feladatát kicsit gyagya, de a megoldásod jó volt.
2016. máj. 30. 21:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Visszafelé kell gondolkozni:


"...majd az így kapott számnak vettem a felét. Így a szám 281 lett." Tehát mielőtt 281 lett, 562 volt. Ennek megcseréljük az első és utolsó számjegyét, így 265-öt kapunk. Hozzáadunk 4-et, 269, majd osztjuk 5-tel: 53,8. Tehát jól számoltál, a feladat elvi hibás.

2016. máj. 30. 21:27
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2016. okt. 18. 12:59