Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudnám megoldani ezt a...

Jani0096 kérdése:

Hogyan tudnám megoldani ezt a feladatot fizikából?

Figyelt kérdés

A feladat: Egy m=2 kg tömegű golyót D=40 N/m rugóállandójú rugóval lassan, egyenletesen emelünk föl a padlóról. A rugó eredeti nyújtatlan hossza l=10cm.A rugó fölső végét fogjuk, és azt egy méterrel mozdítjuk

fölfelé. Mekkora munkát végzünk és mekkora a nehézségi erő munkája a golyón?



2016. jún. 2. 16:37
 1/4 crudy ***** válasza:
Rugó megnyújtásakor végzett munka: 1/2D*x(alsóindex2)^2-1/2D*x(alsóindex1)^2. Ezt csak addig végzed amíg a rugó nyúlik. Ez fél méter mivel a 2 kgos est csak ennyire tudja megnyújtani. Utána még felemeled gél méterre a súllyal együtt ami mgh. Ezt hozzá adod. A nehézségi erő munkája szerintem nulla mivel nem csak hat rá, de nem változtatja meg sem az irányát sem a sebességét.
2016. jún. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 crudy ***** válasza:
nem ha rá* csak nélkül
2016. jún. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 crudy ***** válasza:
Nem nélkül. dilettáns vagyok úgy tűnik.
2016. jún. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A nehézségi erő munkája szerintem nulla"


Rosszul gondolod, a nehézségi erő munkája: W=-mgh.

2016. jún. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!