Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Eltudnátok magyarázni a Vörös...

Eltudnátok magyarázni a Vörös Rébék és a Tengeri-hántás (Arany János balladái) történetét?

Figyelt kérdés
Elolvastam mindkettőt, de nem értem...csak maximum ilyen utalásokat...valaki kereken eltudja mondani miről szól?

2016. jún. 6. 10:28
 1/2 A kérdező kommentje:
A vörös rébéket úgy értelemzem,hogy van egy boszorkány: Rebi néni...aki összehozza Pörge Danit és Terát, majd Terát arra buzdítja,h megcsalja a kasznárral....sikerül i senki (tehát ez a Rebi néni ilyen igazi sz*r kavaró)...Tera terhes lesz...ezért Dani megöli Rebi nénit, majd elmenekül...út közben megöli a kasznárt (akivel csalta a felesége)...de a végét ne mértem...ki az a görög?...meg most a végén mi történt?
2016. jún. 6. 10:39
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia !

Ha beírod a Google keresőbe: Arany János Vörös Rébék c. balladájának elemzése, Devecser Zoltán "tollából" lejön egy jó elemzés, magyarázat.

2016. jún. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!