Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » "Szekszárdon születtem,...

"Szekszárdon születtem, színésznőt szerettem"-Babits szállóigéje Tanner Ilonára utal?

Figyelt kérdés

2016. jún. 6. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Tanner Ilona nem színésznő volt, hanem író-költő.

Ezt a verset valószínűleg viszonzatlan szerelméhez, Sárvári Anna szekszárdi színésznőhöz írta.

2016. jún. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ez a Juhász Gyula Sárvári Annája?...vagy őt nem így hívták?
2016. jún. 6. 15:57
 3/6 anonim ***** válasza:

De igen, róla van szó, de ez csak plátói szerelem volt.

Tudod, ezek az írók-költők egy társaságba jártak, ismerték egymást és egymás magánéletét.

Tanner Ilona pl. először Szabó Lőrinc menyasszonya volt, csak aztán ment feleségül Babitshoz.

Ugyanennek a Babitsnak Ady halála után Csinszkával volt viszonya. Adyné remélte is, hogy elveszi feleségül.

Nem így történt, de ez nem változtat a leányzó fekvésén. :))

2016. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 zetsu99 válasza:
Ezt a sort nem is Babits írta, hanem Karinthy Frigyes.
2017. nov. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennek nézz utána jobban.

Karinthy ezt írta:

"Született Szegszárdon: néhány nappal születése előtt ugyanis titkos figyelmeztetéssel rávette édesanyját, hogy utazzék Szegszárdra, nehogy "Szegszárdon Születtem, Szinésznőt Szerettem" című leendő versében az alliterációt elrontsák."

Az említett verset Babits Mihály írta!

2017. nov. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zetsu99 válasza:
47%
Már a válaszom megírásakor jobban utána néztem. Karinthy Frigyes Így írtok ti című művében van benne a kérdésben említett sor. Babits versek közt nincs ilyen, de ha találtál írd meg a vers címét és elolvasom, ha igazad van.
2019. jan. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!