Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A, , Lég jó midhalálig''-ban...

A, , Lég jó midhalálig''-ban tudnátok írni 4 jellemző tulajdonságot Misire és a tulajdonságokhoz 3-3 magyarázatot is?

Figyelt kérdés

2016. jún. 8. 06:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen, tudnék. De attól nem lesz se műveltebb, se okosabb. Olvasd el a regényt, vagy használd kreatívan az internetet, ha már a Z generációhoz tartozol.
2016. jún. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia !


Félénk, félszeg

Talán a legjellemzőbb tulajdonsága ez, minden, számára szokatlan helyzetben így viselkedik.

Pl:

Amikor meg szeretné venni az antikváriumban/régi könyveket áruló könyvkereskedésben/ a Csokonai kötetet, többször arra jár, nézelődik, míg végre rászánja magát, hogy bemenjen, és megvásárolja a könyvet.

Amikor Böszörményi, a szobatársa a kollégiumban elkéri tőle a kármin /piros/ festékét. Nem mer ellentmondani a nála jóval erősebb fiúnak és odaadja, pedig nagyon vigyáz rá.

Amikor pakkot, /csomagot/ kap a szüleitől, nem meri szóvá tenni, miért bontották ki a többiek az ő engedélye nélkül.

Amikor Török János többször is megbízza feladatokkal, nem meri visszautasítani. /szerelmeslevél kézbesítése Bellának, csomag cipelése, amikor T. János elutazik stb./

2016. jún. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lelkiismeretes

Pénzkereső foglalkozásai vannak Misinek, a felolvasás a vak Pósalaky úrnál, és tanítás, Doroghyéknál.

Mindkettőt pontosan. lelkiismeretesen végzi.

A gimnáziumban, a tanulásban is így tesz, nem kell a "körmére nézni", nógatni, mert tudja, mi a feladata, szorgalmasan tanul.

Pósalaky úr lottószelvény vásárlásával bízza meg, ezt is teljesíti, nem ő tehet róla, hogy elveszíti a reskontót.

/Török János lopja el tőle, ill. elkéri,hogy megnézze, és nem adja vissza a kisdiáknak./

2016. jún. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Becsületes

Az élet minden területén megállja a helyét becsület dolgában, hiszen a szülei erre tanították, erre nevelték őt.

Ezt bizonyítja, mennyire kétségbeesik, amikor elveszíti a reskontót, hiszen a becsülete forog kockán.

Nem is mer többé az öregúrhoz menni, amikor kiderül, hogy a lottószelvény elveszett és nem tud rá magyarázatot adni a történtekre.

Nem fogadja el Török Jánostól a felkínált pénzt, a szívességért cserébe nem vár jutalmat.

2016. jún. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tiszta szívű, jólelkű

Misit édesanyja arra tanította, arra kérte elutazása előtt:

"Légy jó mindhalálig!"

Ennek szellemében tesz mindent a történet folyamán.

Elvállal olyan dolgokat is, amelyekhez semmi köze nincs.

Nem mer szembeszállni senkivel, nem bánt senkit.

Olyan jó, hogy a saját igazát sem tudja képviselni, a tanári bíróság előtt sem tudja megvédeni magát.

Csak azt hangoztatja, ő semmi rosszat nem tett, senkinek nem ártott, nem követte el azokat a bűnöket, amelyeket a tanárok a "fejére olvastak".

2016. jún. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

# 1

Olvastam, de már egy éve.


A többieknek meg köszönöm.

2016. jún. 8. 13:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, ja, te aztán nagy könyvmoly vagy. Persze, tavaly olvastad, világos.
2016. jún. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az olvasónaplómra és a megvédésre is 10-es kaptam (Romániában élek). Tehetek-e róla hogy majdnem elaludtam míg olvastam? Csak halvány részek maradtak meg belőle. Az igaz hogy nem vagyok valami nagy könyvmoly de szerintem unalmas is volt.
2016. jún. 8. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!