Cos x = 3 sin a négyzeten x. Oldja meg a valós számok halmazán?

2016. jún. 8. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:

cos(x)=3sin^2(x)

cos(x)=3(1-cos^2(x))

3cos^2(x)+cos(x)-3=0


Innentől már megy?

2016. jún. 8. 16:22
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem nagyon most tanuljuk megtennéd hogy levezeted teljesen nagyon kösz :)
2016. jún. 8. 17:10
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez lesz az y=cosx 3ynégyzeten +y-3=0 csak attól félek elszámoltam mert a gyök jel alatt 37 van
2016. jún. 8. 17:17
 4/9 anonim ***** válasza:

3cos^2(x)+cos(x)-3=0

Ez egy másodfokú egyenlet. Talán egy a=cos(x) bevezetésével jobban észreveszed.

3a^2+a-3=0

Ez egy másodfokú egyenlet, elvileg meg tudod oldani. Kijön két megoldás a-ra, legyen ez a_1 és a_2. Ebből lesz két egyszerű egyenleted, amit elvileg meg tudsz oldani:

cos(x)=a_1

cos(x)=a_2


Ha elakadtál vagy ha nem vagy biztos a megoldásodban, vagy másban is aegítség kell szólj nyugodtan.

2016. jún. 8. 17:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, hamarabb kezdtem el írni a választ, csak akkor jutott eszembe, hogy nem küldtem el. Igen, nem racionális szám lesz a két gyök, mert gyök alatt 37 van, de ettől ugyan úgy meg lehet oldani, csak nem "szép" eredményt fogsz kapni :)
2016. jún. 8. 17:39
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. jún. 8. 17:43
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerkessze meg annak a háromszögnek a beírt körét, amelynek oldalai 10cm,7cm és 6 cm hosszúak?
2016. jún. 8. 18:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerkeszteni kell?

A háromszögnek meg kell húzni a szögfelezőit, azoknak a metszéspontja a beírt kör középpontja, a sugara meg a középontot az oldalra merőleges szakasz hosszával eggyezik meg.


Itt van a wikipédiás ábra: [link]

2016. jún. 8. 20:54
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát :)
2016. jún. 10. 08:14