Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Irodalom tétel Rómeó és...

Irodalom tétel Rómeó és Júlia, Az ember tragédiája?

Figyelt kérdés

sziasztok:)a tanárom által megadott szempont alapján dolgozom ki a tételeimet, és úgy kéri tőlünk, hogy 2-3 mondatban tényleg nagyon tömören meséljük el a történetet. Viszont nekem ez a része nem megy, szeretem Ádámtól Éváig nyújtani a történet mesélést, mindent elakarok róla mondani, viszont szóbelin így kifogok futni az időből. Hogyan lehetne pár mondatban megfogalmazni a lényeget?

Tudom google jó barát, de ott se találtam 2-3 mondatos megfogalmazást. Válaszokat előre is köszönöm :)


2016. jún. 12. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Rómeó és Júlia: két, egymással viszályban álló család gyermeke egymásba szeret. Kapcsolatuk a kezdetektől nehézségekkel néz szemben, de két tragédia végképp megpecsételi sorsukat. Mindezek ellenére végül egy félreértés vezet mindkettejük halálához, és a két család kibéküléséhez.


Az ember tragédiája: a bibliai Ádám időutazása során, az emberiséget meghatározó történelmi pillanatokkal, és alapvető kérdésekkel szembesül. Luicfer kíséri az ókortól a jövőig vezető útját, amiről végül kiderül, hogy csak álom.

2016. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors segítséget :)
2016. jún. 12. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!