Ez hogy jön ki?

Figyelt kérdés

Az egész számok (Z; +) additív csoportjának önmagával vett direkt szorzatában, azaz a (Z2; +)

csoportban tekintsük az

S = {(5x, −2x) : x ∈ Z}

normálosztót. A téglalapban felsoroltak közül melyek vannak benne a (2, −1) elem S szerinti

baloldali mellékosztályában?

? −3  (12, 5)  (2, −1)  (2, 1)  (12, −5)  (0, 0)  egyik sem  ?

Megoldás: ´ (2, −1), (12, −5).



Holnap vizsgázok diszkrét matek 2ből és majd egy hete csak erre készülök, (tudom sokaknak sokkal kevesebb tanulás is elég, sajna nekem nem erősségem az ilyen elvont dolgok) de erre még nem tudtam rájönni hogy hogy kell megoldani ha valaki tudna rá egy egyszerű megoldási mintát adni amit a többi hasonló feladatra is rá lehet "húzni" nagyon tudnék neki örülni. Előre is köszönöm :)



#matematika #dimat2
2016. jún. 21. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A (2,-1) elem S szerinti (bal) mellékosztálya azoknak az elemeknek a halmaza, amelyek előállnak úgy, hogy a (2,-1)-et összeadod (jobbról, de neked amúgy most tökmindegy az oldal) egy S-beli elemmel. A (2,-1) pl benne van, mert a (0,0) eleme S-nek. A (2,1) nincs benne, mert a (0,2) nem eleme S-nek.
2016. jún. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Sajnos még mindig nem tiszta, (2,-1)nek hogy lesz köze a (0,0)-hez és a (2,1)nek (0,2)-hoz és ez miért nem eleme S-nek?(én ha össze adom 2+(-1)=-1 az sehogy se (0,0) esetleg ha ezt a részt kicsit részletezni tudnád az sokat segítene )
2016. jún. 21. 22:48
 3/4 anonim ***** válasza:

(0,2) azért nem eleme S-nek, mert akkor 5x=0 és -2x=2, ilyen x pedig nincs.


A lehetséges válaszok között szerepel a (2,-1). Akkor van benne az adott mellékosztályban, ha előáll úgy, hogy (2,-1)+egy S-beli elem. Mi kell, hogy legyen ez az S-beli elem? Hát (2,-1)-(2,-1)=(0,0).

2016. jún. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt hiszem értem, nagyon szépen köszönöm :)
2016. jún. 21. 23:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!