Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az alábbi kötelezők közül...

Az alábbi kötelezők közül melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kaptunk a nyárra jó pár kötelező olvasmányt, de egyéb vizsgák és elfoglaltságok miatt már előre tudom, hogy lesz olyan, amit nem fogok tudni elolvasni. A tapasztalatok alapján melyik az, ami könnyebben olvasható, élvezhetőbb? Melyiket ajánljátok, és melyiket hagyjam ki?


- Thomas Mann - Mario és a varázsló

- Móricz Zsigmond - Rokonok

- Bertolt Brecht - Kurázsi mama

- Becket - Godot-ra várva

- Örkény István - Tóték

- Franz Kafka - Az átváltozás

- Sütő András - Egy lócsiszár virágvasárnapja

- Marquez - Száz év magány

- Babits - Jónás könyve


Köszönöm a válaszokat :)



2016. júl. 7. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A Tóték nem rossz, olvasd el nyugodtan :D
2016. júl. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A Rokonok mondhatni alapmű, úgyhogy azt "muszáj", mellé én is ajánlom a Tótékat, valamint nekem tetszett a Száz év magány is.

A Godot-ra várva című "remekművet" szerintem került el messziről, sok értelme nincs.

2016. júl. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ezekből a Mario és a varázsló és az Átváltozás volt kötelező. Egyiket sem ajánlom, mindkettő borzalmas és élvezhetetlen volt - mondjuk legalább rövidek voltak:(
2016. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A Tóték elég élvezhető. Ami fontos az a Rokonok: egyrészt alapmű, másrészt valószínűleg érettségi tétel is lesz, így azt sem árt elolvasni. Jónás könyve is mindenképp fontos Babitshoz, és nem hosszú. A többi közül pedig szerintem úgy válassz, hogy amelyik tartalomra és vastagságra szimpatikus, és amelyikkel még tudsz időben végezni. Érettségihez viszont a felső háromra mindenképp szükséged lesz. (egy leendő magyartanár :)
2016. júl. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem hogy milyen iskolába jársz h ennyi kötelezőt kaptok nyárra?:D

Mann Mario és a varászló, rövid és élvezhető, a Tóték az egyik legjobb amit valaha olvastam, de abból megnézheted a filmet is! :) Kafka is rövid, de én azt végigszenvedtem konkrétan(nekem nem volt kötelező,magamtól olvastam) a Száz év magány meg egy ki.szott fantasztikus könyv,de nem túl rövid, meg eléggé figyelni kell közben, el lehet veszteni a fonalat! :D Ha egyet olvasol el,akkor viszont legyen ez!:D

2016. júl. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!