Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kőszívű ember fiai kérdések,...

Kőszívű ember fiai kérdések, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Ezer hálám ha segítetek!


1. Plankenhorsték lakásában mit tesz Richárd?

2. Richárd kardot kap. Ki a zsibárus? Mi lesz Richárd fényképével?

3. Ki Aranka és miért veszi ismét magához Baradlayné?

4. Mit húz alá Baradlayné piros tintával?

5. Két hét telt el a temetés óta, nagy a készülődés a kézfogóra, de annál nagyobb lesz a döbbenet. Miért? Mit jósol a hoppon maradt ember?

6. Mi jellemző a fekete illetve a fehér tollasokra?

7. Ki elnököl és ki lesz az új főispán a Nemesdombi megyegyűlésen?

8. Kitört a forradalom, Jenő a felkelők közé sodródik. Hova kerül és kikkel találkozik ott?

9. Plankenhorstéknál Goldner és Jenő, a Brigitta-szüzek kolostoránál Richard és Mausmann. Kik ők, milyen céllal találkoztak?

10. A soror (apáca) látogatóba viszi Editet Plankenhorstékhoz, s ott elújságolja Baradlayné bécsi jelenetét. Milyen ármányos tervet szőnek? Edit visszatér a kolostorba. Mit teszu Baradlayné?

11. Goldner Plankenhorsték háza előtt meghal. Miért kétszeresen döbbenetes a halála?

12. Rideghváry csábító állásajánlatot tesz Jenőnek. Miért van szüksége erre az állásra és végül hogyan dönt?

13. Merre viszi az útjuk a magyar huszároknak?

14. Miért futamodik meg Zebulon?

15. A sereg veresége Kassánál, de Ödön és a Mausmann-féle légió megfordítja a harci helyzetet. Kivel találkoznak a hídnál?

16. Boksa Gerőt az elhagyatott gulya miatt megvesszőzik. Mire szánták a gulyát?

17.A királyrendi ütközetben kik párbajoznak és hogyan hal meg Pál úr?

18. A haldokló Palvicz legyőzőjére bízza élete nagy titkát. Mit kér ellenfelétől?

19. Baradlayné hogyan segíti a rászorulókat?

20. Alfonsine kik ellen forral bosszút?

21. Miért borotválja le a szakállát Tallérosy és hova szökik el?

22. Miről van szó a cárhoz küldendő folyamodványban?

23. Az első huszár miért keresi fel Mihályt, a csizmadiát?

24. Megkezdődik az ostrom. Mihány mester lefüleli az áruló Szalmást. Miként cselekszik?

25. Richárd és Ödön párbajában ki győz és melyik régi ismerősük hal meg az ostromnál?

26. Hol lelt rá Richárd a Palvicz-fiúra és miért vitette kórházba?

27. Mitől szabadul meg Tallérosy, mielőtt útlevelet szerez?

28. Jenő távozni készül. Azt hiszik, hogy Alfonsine-joz megy vissza, csak Aranka bízik benne. Mi a félreértés lényege?

29.. Jenő hadbíroság előtt. Ki jelenik meg a tárgyaláson? Kivel akarják szembesíteni és miért? Mi lesz az ítélet? (imádom amikor csak egy sort hagynak válasznak^^)

30.. Nemesdombra 3 levél is érkezik, valamint egy kis csomag. Miért lesz teljes a döbbenet és a gyász?

31. Baradlayné utolsó vitája a férje szellemével. Idézd fel a szavait.

32. Kopogás-közlé Richárd számára a börtön falán. Ki az öreg és miért ez az elnevezés?

33. Alfonshine milyen hírt közöl Edittel?

34. Alfonshine Haynaunál járt. Miért siet és mi lesz a véres kezű döntése?

35. Plankenhortéknál nagy az öröm, ám döbbenetes dolog történik. Mi az?

36. Richárd megkéri Edit kezét. Miért lovagiasak a szavai?

37. Plankenhorst Károly regényes életútja. Mond el a legfontosabb állomásait. Mi lett hőseink sora 20 év múlva?

38. Miért tetszett a könyv? (igen, én szeretnék ide is választ, mert beleolvastam kb. 20 oldalt, de le kellett raknom.. szerintem borzasztó..:D)


Amúgy lenne még több kérdés is, de a tanár kihagyta..:P Szóval én jól jártam, bár amikor elkezdődik a suli úgyis megkapom azokat a kérdéseket is..>< 12-t tudtam össz-vissz az 50-ből. Köszönöm Google. A többire nem találom a választ.. Remélem tudtok segíteni..


2016. júl. 18. 00:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt van rá még a fél szünet.

Ha nem akarod elolvasni, akkor keress összefoglalókat.

Azon kívül tavaly is volt vagy 10-szer ez a téma. Mazsolázhatsz ott is.

2016. júl. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia !

Nézd meg az üzeneteidet !

2016. júl. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Engem is érdekelnének a válaszok! Ugyan ezek a kérdéseim...
2016. aug. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!