Áramlástan házi?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy érdekes feladatom, amit az istennek se tudok megoldani.


Van egy 3500 m hosszú, 600 mm átmérős azbesztcement csövem, vizet szállít. Bal végén szivattyú, jobb végén szabad kifolyás. Bal végén 100mBf a magasság, jobb végén 110 mBf. Csőérdességi tényező 0.4 mm. H=40 m, Q= 600 m3/h. 4barral szállítja a vizet balról jobbra. Mekkora a nyomáskülönbség a cső két vége között? Magyarán P2 is kell. És nem tudom megoldani.


Tudnátok valami támpontot adni? Nagyon szépen köszönök minden segítséget!


2016. júl. 27. 09:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Veszteséges Bernoulli az tuti, de mégse jutok előrébb.
2016. júl. 27. 09:54
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyár közepén ez a hobbid?

10 m szintkülönbségnél nem számolhatsz sem a 4 bar nyomással, sem a 40 m emelőmagassággal.

Kellene a szivattyú típusa (volumetrikus vagy áramlástani) valamint a szivattyú jelleggörbéi különböző terhelésre.

2016. júl. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jaj,bocsi, nem 110, hanem 101 m. Viszont adatom nincs a szivattyúról. Csak ennyim van, amit leírtam. Max még annyi, hogy a Moody diagramot kell használni. Tényleg ennyi adatom van.
2016. júl. 27. 10:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez egy egyszerű súrlódásos Bernoulli-egyenlet. Nem értem mi a probléma, egyszerű behelyettesítés az egész... Középiskolai fizakpélda.
2016. júl. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!