Egy kor atmerojenek a vegpontja Q (-5;4) P (3;2), irjuk fel a kor egyenletet?

Segitene valaki?
2016. aug. 22. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A Q-ból P-be mutató vektor hosszát kiszámolod.Veszed annak a felét.Az a kör sugara.Így megvan minden,ami az egyenlethez kell.
2016. aug. 22. 20:24
 2/6 A kérdező kommentje:

-5+3/2=-1

4+2/2=3

P(-1;3)?

2016. aug. 22. 20:27
 3/6 A kérdező kommentje:
Es ebbol hogy irom fel az egyenletet?
2016. aug. 22. 20:34
 4/6 A kérdező kommentje:
Hat szerintem (x+1)^2+(y-3)^2=17 ?
2016. aug. 22. 21:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kiszámoltam a QP távot: gyök((-5-3)^2+(4-2)^2).Ebből kijött 8,246.Osztva kettővel: 4,123.Ez az r.P-re az egyenlet: (3+1)^2+(2-3)^2=4,123^2
2016. aug. 22. 21:37
 6/6 anonim ***** válasza:
46%

jézusom ti mit számoltok össze meg vissza ?

a : mi a kör ?

- Egy ponttól azonos távolságra vett halmaz .


Két végpont akkor valószínüleg egy egyenes...

B mi kell az kör egyenletéhez ?

- origótól vett távolság és sugár


majd az egyenlethez mi kell , mivel ez az egyenlet : r = (x-xˇ0) *(y- yˇ0)

Határozzuk meg a felezőpontot, ergó az origót

: -5 +3 ; 4+2 , ezeket osztjuk , tehát -1 ; 3 lesz az origó, tehát xˇ0 -1 ; yˇ0 pedig 3


Mekkora a sugár ? Gyök alatt (-1 + 3 )/2 ,tehát kettő

Tehát a kör egyenlete : 1 = (x-1 )+(y +3)

2016. aug. 26. 20:10