Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok válaszolni ezekre a...

Tudnátok válaszolni ezekre a kérdésekre az Ábel a rengetegből? (Többi lent)

Figyelt kérdés

1. Hány éves korában lett Márkus árva?

2. Mi Fuszulán keresztneve?

3. Ki nevezi Ábelt "kölyöknek" aki ezzel nagyon megsérti

4. Ki tanította meg Ábelt lőni?

5. Miért nem adott a kecske Surgyellánnak tejet?

6. Mi történt a tyúkokkal?

7. Hogyan "ugrott meg" Fuszulánaz igazgatólól?

8. Előkerült-e a fél szemére vak Bolha?

9. Mi történt a kecskével?

10. Mi volt Fuszulán bűne?

11. Ki térítette jó útra a bűnözőt?

12. Mit fogadott meg Ábel az édesanyja sírjánál?

13. Mikor játszódik a regény?

14. Hol van Ábel lakása?

15. Mi lett az erdei ház előző lakójával?

16. Mi a szeplőre való balzsamír receptje?

17. Hová temették Márkust?



2016. aug. 23. 21:28
 1/3 anonim válasza:
Nem
2016. aug. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Hatéves volt, amikor az anyja beesett a vonat alá.

2. János.

3. A bank pénztárosa.

4. a páter-gvárgyián (szerzetes)

5. mert előtte már megfejte Ábel és nem volt több

6. megette őket a sas

7. "A szerencsétlenséget maga Fuszulán idézte elé, az a vakmerő nagy tolvaj, aki még a halállal is játszani mert, csakhogy valahogy megszabaduljon. Azt a vakmerőséget pedig Fuszulán úgy csinálta, hogy egy lejtős erdei úton a szabad lábával nyomni és rúgni kezdte a gőzbillentyűt, mire a motor megbolondult, és neki vitte őket egy nagy szakadéknak. Ott a szakadékban aztán nagy reccsenéssel megborultak, de olyan szerencsétlenül, hogy az igazgató úrnak két helyen is béhasadt a feje, a jobb karja pedig eltörött, s mindezek mellé az eszméletét is elvesztette. Órák hosszat feküdt ott ilyen állapotban, míg aztán valami autósok felfedezték, és behozták a városi kórházba, ahol meg is operálták mindjárt. Az operáció után, amikor magához tért, ő maga mondta el a szerencsétlenséget; s az is neki jutott eszébe, hogy az itt való pénzből nekem száz lej jusson, mivel én voltam az okos, aki azt javasolta, hogy a pénz maradjon csak idekünn, az erdőn.


Dermedezve hallgattam a pénztáros elbeszélését, mellyel megfejtést nyert az is; hogy mért nem tudtam aludni az elmúlt éjszaka. Most hirtelen felötlött előttem az a hiba is, amelyet a tolvaj szállítása dolgában elkövettünk. Ez a hiba pedig az volt, hogy mi felültettük ugyan Fuszulánt a kormányzó kerék mellé és a kényes billentyűk közé, de annyi eszünk már nem volt, hogy a két lábát is összekössük. De hát én gondoljak mindenre a világon, amikor az igazgató is ott van, azzal a nagy tudós eszével?!"


8. visszajön Bolha :)

9. amíg Ábel beteg volt, Surgyelán megette és kitömte a szőrét, hogy úgy látszódjon, ott áll az ólban

10. vett fát Ábeltől azzal, hogy az árát befizette a bankba és erről mutatott neki egy bizonylatot, de arról kiderült, hogy hamis


többit most lusta vagyok kikeresni, régen olvastam már, pedig jó könyv

2016. aug. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2016. aug. 24. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!