Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Anne Frank naplója németül?...

Anne Frank naplója németül? (többi lent)

Figyelt kérdés

A német tanárom nyárra feladta az említett könyvet,ameddig eljutottam is rohadt nehéz volt,és sajna nincs is sok kedvem hozzá,mert egyrészt nem is érdekel,másrészt olvastam róla hogy kamu és félrevezetés a napló.

Arra gondoltam hogy kiszótárazom a fontosabb szavakat,és elolvasok egy tartalmat,viszont sehol sem találok.


Valaki valami megoldás a helyzetre?

Köszönöm! :)



2016. aug. 26. 15:03
 1/3 chtt ***** válasza:
100%

"másrészt olvastam róla hogy kamu és félrevezetés a napló"

Azt megértem, hogy nem érdekel, de erre az "olvastam valahol"-ra mindig valami nagyon-nagyon csúnya kívánkozik ki belőlem...

Nem volt világos, a tartalom németül kéne? Wiki nem megoldás (nyilván nem másolhatod át egy az egyben, mert elméletileg a tanár sem hülye, de nem tudod felhasználni?)

[link]

A magyar Wiki Anne Frankról, hátha ez is jó valamire:

[link]

Ha tag vagy a molyon, az értékelésekbe érdemes beleolvasni, vannak köztük tartalmas, használható dolgok is:

[link]

Sok sikert hozzája!

2016. aug. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt olvastam a neten, hogy gyíkember a Soros Gyuri... és kitalálták az egész honfoglalást, valójában nyolcszor foglaltuk el az egészet....



Egyébként szerintem simán magyarul is elolvashattad volna és a fontosabb szavakat, mint a széljegyzetnél leírod és megtanulod németül a dolgokat :) EGy mondat létrehozása németben persze bonyibb , de ha tudod mit akarsz mondani menne simán.


Ha meg németül szeretnél olvasni, akkor itt egy könnyedt szöveg : Benedict Wells : Becks letzter Sommer.

2016. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért adták fel, hogy gyakorold a nyelvet, nem azért, hogy ismerd a tartalmát. Hogy kamu-e vagy nem, nyelvtanulás szempontjából teljesen mindegy, de ha nem olvasod el végig, semmi értelme az egésznek.


Elovashatod, ami fenn van róla a német wikipédián, vagy elolvashatod magyarul, de ahogy az utolsó is javasolja, olvass el valami mást is németül, hogy azért a gyakorlás is meglegyen.

2016. aug. 27. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!