Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egri csillagok kérdések?...

Puding6666 kérdése:

Egri csillagok kérdések? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lenne pár kérdés/feladat amit nem tudtam.Esetleg tudna valaki segíteni?

1.Értelmezd Jumurdzsák szavait:Ma nekem, holnap neked!

A regénybeli helyzetre:


2.Az én nevem Százezer...Ki mondta?


3.Török ruhát öltött magára, hogy urát kiszabadítsa


4.Gergely csak akkor hitte el, hogy Jancsika Jumurdzsáknál van, mikor a török bedobta a várba a kisfiú levelét/játékkardját/gyűrűjét. (Itt ki kell valasztani)


5.Magyarázd meg, hogyan győzhette le egy maroknyi magyar sereg a hatalmas török hadat!


Előre is nagyon nagyon szépen köszönöm aki szán rám pár percet és leírja nekem <3


2016. aug. 31. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Mindenkit utoler a sors; Jumurdzsakot elfogtak, valoszinuleg megolik, de elobb-utobb az ellensegei is meg fognak halni. Az elet rovidsegere utalo mondas, a kozepkorban sok sirkore vestek (hodie mihi, cras tibi).


2. Gergo mondta mikor ki akarta szabaditani Torok Balintot es le akarta fizetni az ort (aztan elbarmolja es nem sikerul kiszabaditsa)


3. Eva


4. Szerintem a kard, mert a gyerek nem tudott irni, es nem viselt gyuruket.


5. Nem gyozte le, csak visszaverte oket. A torokok 2 hetig ostromoltak a varat, aztan meguntak, meg jott a hideg ido, es odebballtak (kesobb aztan visszajottek, es elfoglaltak a varat). A "maroknyi" es "hatalmas" pedig romantikus tulzas.

2016. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. szept. 1. 15:02
 3/4 anonim válasza:
2.: Az én nevem Százezer Arany; Gegő mondta
2019. jan. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
De a 3. kérdésre nem Éva lesz a válasz, sztem legalábbis, mert nekem is ugyanez a mf van meg, és mi is itt tartunk pont, az összefoglalásnál, de az, hogy 'Éva', nem jön ki, azért, mert 5 betűs név kell! Ezért sztem a válasz a 3. kérdésedre, az, hogy 'Gergő', mert ő is Török Bálintot akartta kiszabadítani
2021. febr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!