Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerintetek ilyen esetben...

Szerintetek ilyen esetben mekkora a lebukás esélye, és milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akivel gimnáziumban évfolyamtársak voltunk, majd aztán két külön egyetem más-más szakára mentünk. Ő történelemre, én pedig földrajzra. Ez még 2014-ben volt. Neki kellett írnia egy beadandót, amihez nem sok kedve volt, viszont engem kifejezetten érdekelt a téma. Egyébként a is a töri a másik kedvencem volt a föcin kívűl, és mindkettőből emelteztem (egyébként a töri emeltem sokkal jobb is lett mint neki). Így megcsínáltam neki az egész beadandót, amire meg is kapta az 5-öst. Gyorsan hozzátenném, hogy ezért cserébe sem pénzt, sem semmi mást nem kértem, és nem is fogadtam el. Időközben rájöttem, hogy az egyetemi földrajz mégse nekem való, így egy év múlva (2015-ben) átmentem egy másik egyetem (nem azonos azzal ahova az ismerősöm jár), történelem szakára. Itt észrevettem, hogy szintén jelen van az tárgy amiben az ismerősömnek segítettem. Már tavaly is fel akartam venni, de akkor sajnos nem sikerült. Most viszont igen. Utána kérdeztem és elvileg itt is lesz ugyanolyan beadandó mint a másik egyetemen, ahova az ismerősőm jár. Arra gondoltam, hogy nem írnék egy új dolgozatot, hanem csak szimplán beadnám, a 2 évvel ezelőttit. Szerintetek mekkora ennek a lebukás esélye, illetve ha rájönnek (pl. kapcsolatban van egymással a két egyetem, adott tárgyat tanító 2 tanára), akkor milyen szankciókra számíthat az ismerősöm és én. Egyébként kb. 1/2 perc alatt tudnám bizonyítani, hogy én vagyok az eredeti szerző, mivel facebook chat-en beszétük meg a dolgot, azt meg csak elég lenne megmutatnom, viszont nem akarok kiszúrni az ismerősömmel sem.

2016. szept. 1. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:

legalább írd át

úgy is azt mondtad, hogy érdekel a téma, lehet tudnál rajta frissíteni és esetleg vmi még jobbat kihozni belőle


nem tudom, hogy ezzel mennyire lehet amúgy lebukni, de én a helyedben inkább átírnám az egészet biztos ami biztos

2016. szept. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel megírtad helyette, gondolom jó viszonyban vagytok.

Írd át, az a biztos. Gondolom nem akarsz senkinek kellemetlenséget okozni.

2016. szept. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!