Szobrászathoz témák?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az idei évben fogok vizsgázni szobrászatból, (OKJ-s képzés,más néven 13. évfolyam). Lenne egy olyan kérdésem, hogy van valami kreatív ötletetek, vagy esetleg egy témátok amiből kiindulhatnék? Én először a természetre, természetközeliségre gondoltam,de ezt megvalósítani több apró- vagy egyetlen nagyobb szobor által azért elég bonyolult lenne...fából faragni, vagy agyagból mintázni (gipszből kiönteni), ezek a lehetőségek állnak rendelkezésemre. A másik téma amire még gondoltam az az emberi érzelmek (mondjuk ezáltal akármilyen absztrakt művet készíthetek,lenne mit "magyarázni" hozzá). A vizsga menete általában a művek/műalkotás bemutatásával kezdődik, hosszasan beszélni kell majd róla.(Rajzokat is készíthetek róla kis-nagy méretben, ez kötetlen). A lényeg,hogy lehessen róla beszélni és mielőbb meg lehessen valósítani.(Fél évem van rá,talán kicsit kevesebb időm). Ha van valami ötletetek, akár egy szó,egy mondat ami elindíthatja a fantáziámat akkor hajrá! Előre is nagyon KÖSZÖNÖM a segítőkész,értelmes válaszolók hozzászólásait! 19/L

2016. szept. 2. 22:42
 1/2 A kérdező kommentje:
*emellett szerintem a szerelem is egy jó téma, de lehet ez túl általános lenne egy vizsgán...ha ez segít akkor minél őszintébb és kifejezőbb alkotást szeretnék készíteni.Sok kicsit,(mondjuk egy sorozatot), vagy egy nagy szobrot, ami nagyon kivan dolgozva és minden benne van.Nagyon fontosak az érzelmek számomra,főleg a művészet terén.
2016. szept. 2. 22:47
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne az érzelmek legyenek fontosak, hanem az, hogy valamit ki akarj fejezni, valamit el akarj mondani, valamit üzenni akarj! Ehhez meg pl. olvass! Ha valami érdekes gondolattal találkozol, amit az író kifejezett az irodalom eszközeivel, akkor próbáld meg ugyanazt elmondani a szobrászat módszereinek segítségével! Ha nincs ihlet, hogy lesz mű? Iszonyat izzadságszagú lesz, ha csak azért csinálod, mert muszáj valamit csinálni. Azért kaptál rá fél évet, hogy jöhessen az ihlet. Az meg nem jön parancsszóra.
2016. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!