Mi ennek a matek szöveges feladatnak a megoldása? (levezetéssel)

Egy kollégiumban 2 és 3 ágyas szobák vannak. 72 szoba van és összesen 176 ágy. Hány 2 ágyas és hány 3 ágyas szoba van külön-külön? (Ne csak eredményt, hanem levezetést is írjatok légyszi.)

2016. szept. 6. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:

2 ágyas szobák számát jelöljük k-val

3 ágyasokét pedig h-val.

szobák száma: 72

ezt úgy írod fel, hogy k+h=72

összesen 176 ágy van:

ezt pedig így: 2k+3h=176, mert kétágyasban kettő ágy van, a háromágyasban pedig 3.

Két ismeretlen, két egyenlet. Megoldható.

2016. szept. 6. 16:40
 2/3 anonim ***** válasza:

Kevésbé bonyolultan: ha csak kétágyas szobák lennének, akkor 72*2=144 ágy lenne. Mivel 176 ágy van, ezért 176-144=32 ágyra még szükség van, így ennyi kétágyast fel kell fejlesztenünk háromágyassá. Tehát 32 háromágyas és 40 kétágyas szoba van.


Levezetés

2016. szept. 6. 16:42
 3/3 A kérdező kommentje:
Utóbbi jó lesz, köszönöm!
2016. szept. 6. 18:24