Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy toronyba 102 lépcsőfok...

Rionen kérdése:

Egy toronyba 102 lépcsőfok vezet. Dorka 1, Gabi 2, Zsuzsi 3 lépcsőfokot megy fel lépésenként. Hány lépcsőfok van amellyet pontosan ketten használnak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 51 (lelèptettem) csak a logikàt nem èrtem. Mert amely lèpcső szàma oszthatò 6al az kiesik. Meg a prím szàmok. De honnan tudom, hogy egy intervallumban mennyi prìm szàm van?

2016. szept. 7. 22:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekelnek a prímszámok...

Dorka minden lépcsőfokot érint, így az érdekel minket, hogy rajta kívül melyiket érinti csak Gabi vagy Zsuzsi.

Gabi 51 lépcsőfokot érint, Zsuzsi 34-et (102/2, 102/3). Ezek összegéből le kell vonni annak kétszeresét, amit mindketten érintenek (hattal osztható számok), ez 2*17, vagyis 51 marad.

2016. szept. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem simán az átlag. És az pont 51.
2016. szept. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!