Matek doga! Algebra 9xnegyzeten-ynegyzeten 7mnegyzeten-7n negyzeten ? "


2016. szept. 9. 11:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Jelölés: 9x(négyzet) = 9x^2


na szóval: 9x^2 - y^2 = (3x + y)·(3x - y)


másik: 7m^2 - 7n^2 = 7·(m^2 - n^2) = 7·(m + n)·(m - n)

2016. szept. 9. 11:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2016. szept. 10. 09:37