Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Biológia házi feladat megoldás...

Biológia házi feladat megoldása? Sürgős!

Figyelt kérdés

Hétfőre kell megválaszolni ezeket, plus még 3 oldalnyi kérdést.. csak ezeket nem tudtam, kérlek segítsetek, jegyet fogunk rá kapni!

1. A pehelytoll szerkezete hogyan tükrözi a hőszigetelő funkciót?

2. Mi ennek a fizikai alapja?

3. Miért és hogyan változna meg a pehelytoll funkciója, ha olajba mártanánk?

Előre is köszönöm!



2016. szept. 9. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
ez lehetne az elsö: Pehelytoll csak vízi szárnyasokon található. Ennek a képletnek a tollal ellentétben nincs középső merevítő „tollgerince”, hanem a pehelyszálak jellemzően egy középső csomópontból indulnak ki. Következésképp különösen könnyű és kiemelkedően jó hőszigetelő, melegtartó. a ketteset nem tudom, a hármas szerintem hogy ha olajos lenne összetapadna, és nem lenne olyan könnyü, és kevésbé fedné a madér testét. de ez csak az én elméletem, mert erröl sem találtam semmit.
2016. szept. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :) sajnos én se találok semmit. Azt viszont tudom, h pehelytolla nemcsak a vízimadaraknak van, hanem az összesnek :)
2016. szept. 9. 18:41
 3/4 anonim ***** válasza:
hát azt a rész pont másoltam valahonnan.. XD bocsi
2016. szept. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Semmi baj :D
2016. szept. 9. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!