Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha AB+2CB=0 vektorok, határozd...

Ha AB+2CB=0 vektorok, határozd meg az AB/BC arány értékét?

Figyelt kérdés

2016. szept. 10. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
1:2 szerintem
2016. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem is , csak az a gond ,hogy azt nem tudom leirni vagyis megmagyarazni ,hogy miert...azert koszonom
2016. szept. 10. 13:28
 3/4 dq ***** válasza:
Mondjuk koordinátázd be az egyenesüket a valós számokkal, AB legyen x, és akkor azon már be tudod bizonyítani.
2016. szept. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tatyesz ***** válasza:

Ha 2 vektor összege 0, akkor az egyik ellentettje a másiknak:


AB + 2CB = 0 /-2CB

AB = -2CB


Ebből következik, hogy AB és 2CB ellentétes irányúak. Azt is tudhatjuk, hogy CB = -BC. Ebből következik, hogy AB = 2BC. Innen már látszik, hogy AB hossza kétszerese BC hosszának, így hosszuk aránya: AB/BC=2.


(Az AB = 2BC egyenletből adódna, hogy osszunk le BC-vel, de ezt nem tehetjük meg, mert még nem találták fel a vektorokkal osztást. Viszont ez az egyenlet nem csak a vektorokra, hanem a hosszukra is igaz: |AB|=2|BC|, és ezt már oszthatjuk |BC|-vel, mert ez már nem vektor.)

2016. szept. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!