Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki, aki ráér, segítene...

Valaki, aki ráér, segítene nekem matekozni? (11. osztály, n-edik gyök, gyöktelenítés, stb. )

Figyelt kérdés

Nem azt akarom, hogy megcsinálja valaki a házimat. Ezek egy dolgozatom feladatai voltak, és nagyon rosszul sikerültek. Ha valaki ráér, esetleg szeret matekozni, vagy gyakorolni akar... nem tudna nekem segíteni?

Magyarázásokat szívesen fogadok. Akár itt, leírva vagy képekben elküldve.

Nagyon nagy köszönetet mondanék annak, aki segít!


Itt vannak a feladatok:

[link]


Nem is tudom, hogyan kezdjek hozzá... Gyökből hogyan vonok ki gyököt? És hogyan gyöktelenítsek, ha harmadik gyök van a nevezőben?



2016. szept. 15. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Az elsőhöz például egy hasonló feladat:

[link]

Ezt meg tudod nézni? Érthető a megoldás? Ez alapján a saját első feladatod megy már?

2016. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Segíteni annak lehet, aki dolgozik. Ha válaszoltál volna, az eredményt egyeztettük volna:

[link]

2016. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha válaszolnál, a harmadik feladat megoldását is megmutatnám:

[link]

2016. szept. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni. Sok dolgom volt, most más témakört veszünk, ezért nem foglalkoztam vele.

Most itt a hétvége, szóval most fogom megnézni amiket küldtél.

2016. szept. 18. 12:04
 5/9 A kérdező kommentje:
Az első feladatnál nem értem, hogy hogyan lett 2. Az a-négyzetnek meglett az eredménye, de hogy számolunk utána 'a'-t?
2016. szept. 18. 12:14
 6/9 A kérdező kommentje:
Semmi, rájöttem.
2016. szept. 18. 12:15
 7/9 A kérdező kommentje:
Viszont a harmadikat sehogysem értem. Nem értem, hogy mivel kell beszorozni.
2016. szept. 18. 12:24
 8/9 A kérdező kommentje:
Rájöttem arra is. A másodikban nem tud valaki segíteni?
2016. szept. 18. 18:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudnék, csak nem akarlak zavarni.

[link]

2016. szept. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!