Hányszor kellene egy 0,1mm vastagságú lapot félbehajtani (ha lehetne) Hogy elérjuk a 400 000 kmre levo holdat?


Sos!!!!

Muszaj lenne hibatpanra mert ha nem az 1 est kapunk!:((


2016. szept. 17. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:

0,1mm=0,0000001km

0,0000001*(2^x)=400000

Ezt az egyenletet lehet felírni a szöveg alapján. Ezt megoldva meg is van a megoldás.

2016. szept. 17. 16:36
 2/3 bongolo ***** válasza:

Ugyanaz a megoldás, mint #1, csak tovább csinálom, fejben kiszámolva az eredményt:


0,1 mm = 10^-1 mm = 10^-4 m = 10^-7 km

400000 km = 4·10^5 km


2^n · 10^-7 ≥ 4·10^5

2^n ≥ 4·10^12


Tudjuk, hogy 2^10 = 1024 > 1000 = 10^3

4·10^12 = 2^2 · (10^3)^4 < 2^2 · 2^40 = 2^42


Tehát 42-szer kell összehajtani.

2016. szept. 17. 16:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom!!😄🍪
2016. szept. 17. 21:05