Számítsd ki az ABC háromszög befogóinak hosszát, ha m (A<) =90fok, m (B<) =60fok és az átfogó hossza egyenlő 8-cal?


2016. szept. 17. 15:27
 1/1 anonim ***** válasza:

A<=90°, B<=60° => C<=30°. A ABC hsz. a szabályos hsz. egyik fele. Ennél a jelölésnél a=8 c=4 és b=√(8²-4²)=√(3*16)=4√3;

b²+c²=a². Sz. Gy.

2016. szept. 19. 15:11