Határozd meg, hogy az a+b számnak hány százaléka az a szám, ha az "a" a b-nek 25%-a?


2016. szept. 17. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
1/5-e vagy 20%-a.
2016. szept. 17. 17:32
 2/4 A kérdező kommentje:
de miert? el tudnad magyarazni a megoldas menetet?
2016. szept. 17. 17:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Számomra kissé érthetetlen a kérdés... "hány százaléka az a szám,"... melyik szám?? Mi minek hány százaléka??
2016. szept. 17. 19:35
 4/4 anonim ***** válasza:

vagyis te az a/(a+b) értékére vagy kíváncsi?


a=0.25*b -> 4*a=b -> a+b=5*a -> a/(a+b)=a/(5*a)=1/5

2016. szept. 17. 19:46