Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell írásbeli osztással...

Hogyan kell írásbeli osztással kiszámolni ezeket a műveleteket?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy harmatgyenge vagyok matekból, és nem tudom ezeket a műveleteket írásbeli osztással kiszámolni:

108:6=

756:21=

5304:34=

8772:43=

A normális válaszokat előre is köszönöm! (AMÚGY SÜRGŐS HOLNAP LESZ MATEK)



#matematika #osztás #írásbeli osztás #művelet(ek)
2016. szept. 18. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

108:6=

Tizben a hat megvan egyszer, leirom az egyet, marad a negy. Leveszem a nyolcat. Negyvennyolcban a hat megvan nyolcszor. Leirom a nyolcat, marad a nulla. Az eredmeny 18.


756:21=

Hetvenotben a huszonegy megvan haromszor, leirom a harmat marad a tizenketto. Leveszem a hatot. Szazhuszonhatban a huszonegy megvan hatszor. Leirom a hatot marad a nulla. Az eredmeny 36.


5304:34=

Otvenharomban a harmincnegy megvan egyszer, leirom az egyet marad a tizenkilenc. Leveszem a nullat. Szazkilencvenben a harmincnegy megvan otszor, leirom az otot marad a husz. Leveszem a negyet. Ketszaznegyben a harmincnegy megvan hatszor leirom a hatot marad a nulla. Az eredmeny szazotvenhat.


8772:43=

Nyolcvanhetben a negyvenharom megvan ketszer leirom a kettot marad az egy. Leveszem a hetet. Tizenhetben a negyvenharom megvan nullaszor, leirom a nullat marad a tizenhet. Leveszem a kettot. Szazhetvenkettoben a negyvenharom megvan negyszer. Leirom a negyet marad a nulla. Az eredmeny ketszaznegy

2016. szept. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hanyadikos vagy?
2016. szept. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, amúgy ötödikes vagyok. Tudom gáz, hogy ilyet nem tudok, de a nyár folyamán rendesen kiment az agyamból.
2016. szept. 18. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!