A Középiskolai fizikapéldatár 6-os feladatának mi a megoldása?

Egyenes pályán 36 km/h sebességel haladó vonatot lövedék üti át menetirányára merőlegesen. A kimeneti nyílás 5 cm-re van eltolódva a bemenetihez képest (menetiránnyal ellentétesen).Mekkora a lövedék sebessége, ha 2,5 m a kocsi falainak távolsága? Köszönöm a válasz(oka)t!
2016. szept. 18. 18:34
 1/2 anonim válasza:

Amíg a lövedék 250cm-t halad, a vonat 5cm-t.

Tfh. mindkét test egy.von.egy.mozgást végez, ekkor a megfelelő mennyiségek aránya megegyezik (egyenesen arányos) [v=s/t] :

36/v=5/250

36/v=1/50 ====> v=36*50=1800kph, ahol v a lövedék sebessége.

2016. szept. 18. 19:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen a választ!
2016. szept. 18. 21:31