Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi a koncentrációja annak...

Álmos3 kérdése:

Mennyi a koncentrációja annak az NH3-oldatnak, amely 25, 0 cm3-ének semlegesítésére 12,8 cm3 0,123 M HCL-oldat fogy?

Figyelt kérdés
Én egy pufferre gyanakszom, de a Ka nincs megadva...lehet, hogy csak túlbonyolítom :/ Kérlek segítsetek!
2016. szept. 23. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát mivel az NH3 egy bázis, ezért neki max Kb-je van. És ha azt nem tudod, akkor nem lehet megoldani a feladatot. Lehet hogy már elvárás hogy ezt tudjad, azért nem adták meg külön.
2016. szept. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, tényleg nincs megadva ehhez a feladathoz se Ka, se Kb, de ugyanezen a feladatsoron egy másik feladathoz (egy másik bázisnak) meg van adva.

Ha meg lenne adva, meg tudnám oldani, de nélküle nincs ötletem.

2016. szept. 23. 16:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne egyszerűbb kiszámolni a sósav anyagmennyiségét, majd abból a reakcióegyenlet alapján kiderül az ammóniáé is, aminek meg megvan a térfogata, így kiszámolható a koncentrációja?
2016. szept. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, de a puffer nem zavar be?
2016. szept. 24. 10:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem adott róla adatot a feladat, akkor nem számolnék vele.
2016. szept. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Valószínűleg tényleg nem kell számolni se Ka-val, se Kb-vel. Ezek után szerintem is inkább úgy kell megoldani, ahogy a Második kommentáló javasolta.


Köszönöm mindenkinek!

2016. szept. 25. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!