Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi is volt pontosan Budapesten...

Mi is volt pontosan Budapesten 1919. november 26-án?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy Horthy beszédében mit jelent a tetemrehívás szó, miért hívja Budapestet bűnös városnak és ez hogyan értelmezhető: "Katonáim-miután learatták és begyűjtötték földjeik termését-fegyvert fogtak, hogy az országban a rendet helyreállítsák. Az ő kezük immár készen áll a testvéri kézfogásra, de -ha elkerülhetetlen lenne-felkészült büntető ökölcsapásra is."

[link]

Előre is köszönöm annak, aki válaszol!



2016. szept. 24. 19:29
 1/4 A kérdező kommentje:
*16-án (Félregépeltem. Hupsz.)
2016. szept. 24. 19:57
 2/4 Rion_marcus válasza:

Horthy akkor vonuld be Budapestre, miután a románok leverték neki a tanácsköztársaságot. Az a tetem amit állítólag legyőzött a Nemzeti Hadseregével szintén a tanácsköztársaság és az azt megelőző őszirózsás-forradalom és az 1. Magyar Köztársaság kikiáltása. A mondatod lényege: az én népi-nemzeti, KERESZTÉNYI (nem nemkeresztény (zsidó)) seregemmel eltiportam, a kommunista söpredéket, amit ez a ballib város az országnak adott.

Ha pedig valaki valós teljes értékű demokráciát és a vörösök által eltiport köztársaságot szeretné vissza, azoknak ott a dicső Nemzeti Hadsereg ökölcsapásai, hogy észhez térjenek.

2016. szept. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tetemre hívás egyébként egy nagyon régi szokás. Gyilkosság esetén a holttestet közszemlére tették és a helység minden lakosának meg kellett jelenni, hogy megnevezzék a gyilkost ha tudják és megesküdjenek hogy nem ők voltak elkövetők.

Ebben az esetben a tetemre hívás, a korábbi politikai események (őszirózsás forradalom, tanácsköztársaság kikiáltása) felelőseinek szól.

2016. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon sokat segített. :)
2016. szept. 25. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!